Byť, či nebyť

Autor: Bea Gajdošová | 26.8.2012 o 19:54 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  378x

V domove i vo svete, v reálnej realite , na našej Zemi a v našom nekonečnom vesmíre sa občas každý človek sám seba pýta Hamletovu legendárnu frázu : Byť, či nebyť? ...Nekonečná dilema.

Naša spoločnosť nám dáva mnoho príkladov ako žiť. Cez dokonalé herecké výkony členov parlamentov a svetových vlád, (občas) porovnateľné so zábermi televízneho kanálu animal planet, kuriózne reality shows typu : pokiaľ neurobíš zo seba hlupáka (za predpokladu že ním už nie si) , neukážeš že nahota ti nerobí problém,  alebo sa minimálne nevyjadríš že ten ­­­k****, je úplne j****** , nemáš šancu sa presadiť,  až k spravodajstvu ktoré nám deň čo deň ukazuje, akí dokážeme byť my ľudia a čoho sme v skutočnosti schopní.  Avšak, každá minca má dve strany, a každý človek si musí sám uvedomiť ,ktorý príklad chce nasledovať, či chce vyčnievať z davu, alebo ísť s masou,  či chce radšej byť, ako nebyť, kam chce vlastne patriť a čo chce v živote dosiahnuť.

 

Keby som si ja mala zvoliť medzi byť a nebyť, volím jednoznačne byť. Aj keď je v mojom ( a určite nie len v mojom) živote mnoho situácií, ktoré sa vylučujú s týmto tvrdením, a najradšej by som sa pri nich ocitla v stratosfére a prečkala tam až kým nezanikne ľudstvo,  vyberám si byť.  Naše bytie. Existenciu.  Prináša nám zlo, dobro, neutrálny stav,  a my to všetko musíme zvládnuť.  Je to taký určitý druh sínusoidy , založenej nie na matematických funkciách, ale zážitkoch a realite. Jedno anglické motto hovorí : Open your eyes and see the beauty .  V preklade to znamená ,  otvor oči a uvidíš krásu. A o tom to všetko je.

 

Veď prečo by som sa neradovala z toho, že ráno stúpim do hov... pardon, exkrementu? Prečo by som sa nenechala zlákať rehotom, keď  vidím že niekto je taký istý blázon a kazisvet ako ja? Prečo by som sa nesmiala cez slzy , keď sa mi život snaží ukázať tú správnu cestu, ale ja si idem svoje , až kým mi kruto nedá facku na prebratie?(Ale len takú výchovnú, poprosím.) Prečo by sa hovorilo, že všetko zlé , je na niečo dobré? ... Tak teda, byť či nebyť? J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?