Byť, či nebyť

Autor: Bea Gajdošová | 26.8.2012 o 19:54 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  378x

V domove i vo svete, v reálnej realite , na našej Zemi a v našom nekonečnom vesmíre sa občas každý človek sám seba pýta Hamletovu legendárnu frázu : Byť, či nebyť? ...Nekonečná dilema.

Naša spoločnosť nám dáva mnoho príkladov ako žiť. Cez dokonalé herecké výkony členov parlamentov a svetových vlád, (občas) porovnateľné so zábermi televízneho kanálu animal planet, kuriózne reality shows typu : pokiaľ neurobíš zo seba hlupáka (za predpokladu že ním už nie si) , neukážeš že nahota ti nerobí problém,  alebo sa minimálne nevyjadríš že ten ­­­k****, je úplne j****** , nemáš šancu sa presadiť,  až k spravodajstvu ktoré nám deň čo deň ukazuje, akí dokážeme byť my ľudia a čoho sme v skutočnosti schopní.  Avšak, každá minca má dve strany, a každý človek si musí sám uvedomiť ,ktorý príklad chce nasledovať, či chce vyčnievať z davu, alebo ísť s masou,  či chce radšej byť, ako nebyť, kam chce vlastne patriť a čo chce v živote dosiahnuť.

 

Keby som si ja mala zvoliť medzi byť a nebyť, volím jednoznačne byť. Aj keď je v mojom ( a určite nie len v mojom) živote mnoho situácií, ktoré sa vylučujú s týmto tvrdením, a najradšej by som sa pri nich ocitla v stratosfére a prečkala tam až kým nezanikne ľudstvo,  vyberám si byť.  Naše bytie. Existenciu.  Prináša nám zlo, dobro, neutrálny stav,  a my to všetko musíme zvládnuť.  Je to taký určitý druh sínusoidy , založenej nie na matematických funkciách, ale zážitkoch a realite. Jedno anglické motto hovorí : Open your eyes and see the beauty .  V preklade to znamená ,  otvor oči a uvidíš krásu. A o tom to všetko je.

 

Veď prečo by som sa neradovala z toho, že ráno stúpim do hov... pardon, exkrementu? Prečo by som sa nenechala zlákať rehotom, keď  vidím že niekto je taký istý blázon a kazisvet ako ja? Prečo by som sa nesmiala cez slzy , keď sa mi život snaží ukázať tú správnu cestu, ale ja si idem svoje , až kým mi kruto nedá facku na prebratie?(Ale len takú výchovnú, poprosím.) Prečo by sa hovorilo, že všetko zlé , je na niečo dobré? ... Tak teda, byť či nebyť? J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

SVET

Zomierali najmä mladí a deti. Manchester sa zomkol

Na koncerte Ariany Grandovej bolo až 21-tisíc ľudí.

PRIMÁR

Urológ: Užitie tabletky nerobí erekciu

O sexuálnom živote muža po päťdesiatke hovorí JOZEF DÚBRAVICKÝ.


Už ste čítali?